Hialuronidaza - rozpuszczanie kwasu
Hialuronidaza to enzym, który ma zdolność rozkładania kwasu hialuronowego, naturalnie występującego w ludzkim ciele. Korekta wypełniaczy skórnych: W medycynie estetycznej hialuronidaza jest używana do rozpuszczania wypełniaczy skórnych na bazie kwasu hialuronowego. Jest to przydatne w przypadku przekroczenia dawki wypełniacza, niezadowalających efektów estetycznych lub powikłań po zabiegu.
Jest to substancja występująca naturalnie w przyrodzie. Jest enzymem przyspieszającym przebieg reakcji chemicznych. Zadaniem tego enzymu jest spowodowanie rozpadu kwasu hialuronowego.
Na czym polega ten zabieg?
Zabieg hialuronidazy polega na rozpuszczeniu kwasu poprzez wstrzyknięcie enzymu w te same miejsca, w które wcześniej był podany kwas hialuronowy.
Wskazania do zabiegu hialuronidazy: *niesatysfakcjonujące efekty pod względem estetycznym po zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym
*grudki w ustach, zbyt duża górna/dolna warga względem całości ust
*migracja kwasu poza miejsce podania *wystąpienie nietolerancji na kwas hialuronowy *wystąpienie powikłań po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego wymagające usunięcia kwasu
Przeciwwskazania do zabiegu hialuronidazy: *ciąża i okres karmienia piersią
*infekcje w miejscu, w którym planowany jest zabieg
*leki antybiotykowe, sterydowe i rozrzedzające krew
*choroby nowotworowe
*uczulenie na preparat
*niektóre choroby przewlekłe i autoimmunologiczne
*aktywna opryszczka i jęczmień